csapatRengeteg nagyszerű eredményről adhatunk hírt: a Magyar Junior Válogatott a szczecin-i EB-ről 10 aranyat, 2 ezüstöt és 4 bronzérmet hozott haza.

Bátran kijelenthetjük, hogy minden uszonyos gyorsúszó számot idén a magyarok uralnak Európában, mivel ezekben a versenyszámokban Varga Krisztina és Kosina Gergő mindent elsöprő győzelmet aratott. Utóbbi versenyző 3 korosztályos világcsúcsot is megdöntött a kontinensviadalon.

Az új világcsúcsok mellett számtalan hazai országos csúcsot is megdöntöttek a fiatalok!

1. versenynap:

Az első versenynap délelőttjén 5 versenyző úszott döntős időt, 5 versenyző indulhatott a délutáni program direkt döntőiében, valamint mind a két 200-as váltó szép reményekkel vághatott neki a napnak.

Ladányi Réka Varga KrisztaA magyarok első érmét Varga Krisztina és Ladányi Réka szerezte meg 100 méteres uszonyos gyorsúszás versenyszámában. Előbbi aranyat, míg utóbbi versenyző ezüstöt szerzett a délutáni program elején, 48,70 és 49,97 másodperces időeredménnyel. Ugyanebben a számban Kosina Gergő a négyes pályáról indulva, magabiztos versenyzéssel, 45,38 másodperccel úszott elsőnek a célba, megdöntve a junior 100 méteres uszonyos gyors világcsúcsát és magyar felnőtt országos csúcsát.

A napnak a két arannyal még nem lett vége. Az 1500 méteres női és férfi uszonyos felszíni döntőkben is nagyszerű teljesítményt nyújtottak a fiatalok: Kardos Laura 13:58,59-es idővel és kitűnő taktikázással a harmadik helyezett lett, ugyanezen a távon férfiak mezőnyében Kosara Géza magyar junior országos csúccsal, 12:47,41-el Európa Bajnok lett, míg csapattársa, Gruber Kornél az 5. helyen ért célba 13:30,70 másodperccel.

A 400 méteres búvárúszás döntőjében Balogh Máté szoros versenyben maradt le a dobogóról és lett 5. 03:06,06-os egyéni csúccsal.

A 4x200 méteres váltókban a lányok (Kardos Laura, Nyerges Petra, Szűcs Rebeka, Varga Krisztina) negyedikek lettek (06:34,49), ahol Kardos Laura első helyen úszva 01:35,68 idővel új junior országos csúcsot úszott. A fiúváltó új junior országos csúccsal, 05:50,12-es idővel a harmadik helyen ért célba.

2. versenynap:

A második napon sem telt el kevesebb izgalommal, mint az első. Délelőtt Kosara Géza 03:09,53-at úszott a 400 felszíni lassú futamaiban, ami a délelőtti direkt döntőben a 4. helyre volt elég.

A délutáni 50 méteres uszonyos gyors döntőjében a lányoknál Varga Krisztina 22,73 másodperccel Európa Bajnok lett, míg a fiúknál Kosina Gergő 20 másodperccel és új magyar junior országos csúccsal győzedelmeskedett.

A női 800 búvár direkt döntőjében 06:54,37-es idővel országos csúcsot úszva, Kardos Laurának szólt a Himnusz. A férfiak mezőnyében Balogh Máté 6. helyezett lett 06:45,61-es időeredménnyel.

Kardos Laura a lábában a 800-as győzelemmel 400 felszínen a 6. helyen ért célba 03:31,78-al.

3. versenynap:

Az utolsó napon a délelőtti versenyprogramban 200 méteres felszíni úszásban lassú futamban indulva Kosina Gergő 01:23,05-el új junior világcsúcsot úszott, így a délutáni direkt döntőben izgulhattunk, hogy lesz e nála gyorsabb versenyző, továbbá 6 versenyzőnek és a 2 váltónak szurkolhattunk a délutáni program során.

váltó3bA 200-as gyors döntőjében Varga Krisztina megszerezte a versenyen harmadik Európa bajnoki címét 01:46,75-ös idővel, amely futamban Ladányi Réka a 6. helyen csapott a célba 01:51,34-el. Ezután következett a férfi 200 felszín döntője, ahol Kosina Gergő világcsúcsát senki nem tudta felülmúlni, így már a harmadik számban szerzett aranyat. 10 perccel rá már a negyedik arany és a harmadik világcsúcs is Gergő zsebében volt, mivel 01:37,43-al ért elsőnek célba a 200-as gyors döntőjében, ahol Pamuki Dávid egy tökéletes utolsó kiúszásnak köszönhetően 01:40,79-el bronzérmet szerzett.

A 800 méter felszín döntőiben Kardos Laura 2. helyezett lett, 07:09,43-al, így minden fajta éremből vihetett haza egyet. A férfiak döntőjében Kosara Géza ismét bebizonyította, hogy hosszú távon idén nincs nála jobb Európában és 06:36,87-el ismét a dobogó legfelső fokára állhatott.

Az Európa Bajnokság utolsó versenyszámában, a 4x100 méteres férfi felszíni váltóban hosszú idő után ismét éremmel térhetett haza a Magyar Válogatott, mivel a Kosara Géza, Grúber Kornél, Szabó Benjámin és Kosina Gergő négyes 02:35,38-al (junior országos csúcs) harmadik helyezést értek el.